Rok 2023/2024 - Przedszkole Samorządowe w Wińsku

Witamy na stronie internetowej
Przedszkola Samorządowego w Wińsku
Menu
Przejdź do treści
***


Zakończenie przedszkola dla dzieci z grupy JeżykówPożegnanie przedszkola to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i nauczycielek. Kończy się pewien okres wytężonej pracy, przyjaźni, wspólnych zabaw i spotkań. Dzieci z zagubionych i nieśmiałych maluszków stają się samodzielnymi, odważnymi, ciekawymi świata starszakami.

🧑‍🎓👩‍🎓W środę  (19.06) odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola dla dzieci z grupy Jeżyków. Absolwenci zaprezentowali na scenie swoje umiejętności aktorskie, taneczne oraz wokalne. Wzruszające zakończenie odbyło się w obecności rodziców, oraz zaproszonych gości, którzy byli wzruszeni i zachwyceni występem.

Kochane dzieci bądźcie odważne, ciekawe świata i nigdy nie przestawajcie marzyć.... A Wy, Szanowni Rodzice bądźcie zawsze wsparciem dla swoich dzieci, bo macie w domku prawdziwe diamenty 💎

Tego życzy Wam dyrekcja, grono pedagogiczne, pracownicy oraz koleżanki i koledzy z młodszych grup ❤️❤️
***


Piknik Rodzinny 👨‍👩‍👧‍👦


W piątek 07.06.2024 r. w naszym przedszkolu odbył się  Piknik Rodzinny 👨‍👩‍👧‍👦 Były wiersze, piosenki oraz tańce dla  Rodziców z udziałem wszystkich dzieci. Oprócz części artystycznej na  Naszych gości czekało wiele atrakcji m.in. malowanie na folii, tatuaże,  warkoczyki, ścieżka sensoryczna, wspólne wędkowanie, alpaki i wiele,  wiele innych.
Nie zabrakło także smacznych przekąsek 🤤☺️
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz świetną zabawę 🥰❤
Zapraszamy do obejrzenia relacji w zdjęciach 🥰
***


Dzień Ziemi22 kwietnia w ramach obchodów „Dnia Ziemi” nasze przedszkole odwiedziły  Panie- przedstawicielki z  Nadleśnictwa Wołów. Dla naszych podopiecznych  było to wartościowe spotkanie. Ciekawe opowieści Pań  przybliżyły  dzieciom zagadnienia przyrodnicze, a liczne ciekawostki z lasu sprawiły,  iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy z  zapartym tchem słuchali opowieści o tym, jak rozpoznawać gatunki drzew,   chronić i dbać o przyrodę oraz uczyły się, jak należy zachowywać się w  lesie. Na koniec przedszkolaki przygotowały miłą niespodziankę dla gości  w formie piosenek, wierszy i artystycznych występów.
***


🥳BAL KARNAWAŁOWY 🥳🥳🥳Od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. 🧜‍♀️🦹‍♂️🦹‍♀️🦸‍♂️
Na Balu nie zabrakło Super Bohaterów, Księżniczek, Wróżek i wiele innych postaci baśni i filmów animowanych.
Nie sposób zliczyć i wymienić ich wszystkich.
Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom.
🧜‍♀️🦹‍♂️🦹‍♀️🦸‍♂️🥳
Zapraszamy do obejrzenia relacji z dzisiejszego dnia 😚
***


JASEŁKA I SPOTKANIA WIGILIJNEPrzedstawienie jasełkowe w wykonaniu przedszkolaków z grupy Sówki 🦉. Kolędy, wesołe pastorałki oraz grupowe spotkania wigilijne wprowadziły nas w prawdziwie świąteczny klimat.
ŻYCZYMY WSZYSTKIM WESOŁYCH ŚWIĄT !
***


GRUPA BIEDRONKI 🐞🐞 I MISIE 🐻🐻
PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!Dzień 24.11.2023 r. był dla naszej grupy bardzo wyjątkowy. Przygotowania do tej uroczystości trwały od dawna. Zaprezentowaliśmy piosenki, wiersze oraz tańce. Był to nasz pierwszy, bardzo ważny występ.

Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka, ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Było to dla nas wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.
***


Międzynarodowy Dzień
Praw Dziecka z UNICEF 202320 listopada to szczególny dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.
Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej akcji i zorganizowana została prelekcja na temat praw i obowiązków dzieci.
#WorldChildrensDay
#unicefpoland
Wróć do spisu treści