Home-czcionka - Przedszkole Samorządowe w Wińsku

Witamy na stronie internetowej
Przedszkola Samorządowego w Wińsku
Menu
Przejdź do treści
Pomniejsz czcionkę
Podświetl linki
<<>> Uwaga! Rusza nabór uzupełniający do przedszkola! <<>>
Zarządzenie nr 1002/2024
Wójta Gminy Wińsko
z dnia 25.04.2024 roku


w sprawie ustalenia w roku 2024 przerw w funkcjonowaniu publicznych przedszkoli oraz
oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wińsko

Na podstawie art. 30 ust. 1 i art. 31 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( Dz. U. z 2024 r. poz. 609 t.j. ) w związku z § 12 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 lutego 2019r. w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i publicznych przedszkoli ( Dz. U. z 2023 r. poz. 2736 ) na wniosek dyrektorów szkół i przedszkoli oraz rad rodziców, zarządza się co następuje:

§ 1 Ustala się obowiązujące w roku 2024 terminy przerw w pracy publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Wińsko:
1) Przedszkole Samorządowe w Wińsku, ul. Na Piaski 10 - od dnia 01.08.2024 r. do dnia 31.08.2024 r.
2) Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, Orzeszków 9 - od dnia 01.08.2024 do dnia 31.08.2024 r.
3) Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie, Krzelów 125 - od dnia 01.07.2024 r. do dnia 31.07.2024 r.
4) Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Adama De Garnier w Głębowicach, Głębowice 10 - od dnia 01.07.2024 r. do dnia 31.07.2024 r.

§ 2 1. Dyżur wakacyjny w okresie od 1 lipca 2024 r. do dnia 31 lipca 2024 r. pełni Przedszkole Samorządowe w Wińsku, ul. Na Piaski 10 oraz Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Markiewicza w Orzeszkowie, Orzeszków 9.
2. Dyżur wakacyjny w okresie od dnia 1 sierpnia 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r. pełni Oddział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Świętego Mikołaja z Miry w Krzelowie, Krzelów 125 oraz Odział Przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Adama De Garnier w Głębowicach, Głębowice 10.

§ 3 Zarządzenie zamieszcza się na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Wińsko oraz placówek oświatowych.

§ 4 Wykonanie zarządzenia powierza się Kierownikowi Referatu Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji w Wińsku oraz Dyrektorom placówek oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Wińsko.

§ 5. Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.***

UWAGA
REKRUTACJA - NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY


Informujemy, że od dnia  06.05.2024 r. do dnia 14.05.2024 r.
trwa  rekrutacja-nabór uzupełniający dzieci
do Przedszkola Samorządowego w Wińsku.

Wniosek wraz z załącznikami  dostępne są:
- w sekretariacie przedszkola
- na stronie internetowej przedszkola w zakładce „Rekrutacja”.***

Drodzy Rodzice i Opiekunowie,

gorąco zachęcamy Państwa do wyrażenia zgody na wzięcie udziału przez Państwa dzieci w programie BEZPŁATNEJ profilaktyki stomatologicznej. Aby rozwiać Państwa wątpliwości, odpowiadamy na najczęstsze pytania:

1. JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO?
Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły

2. ILE TO KOSZTUJE?
NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział Wojewódzki NFZ.

3. CZY WARTO?
Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu. Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu.

4. CZY BADANIA SĄ WSKAZANE, skoro panuje pandemia?
Właśnie z uwagi na COVID, najprawdopodobniej większa część dzieci nie była w ostatnim czasie badana przez lekarza dentystę, co potencjalnie zwiększa ilość problemów stomatologicznych które mogą wystąpić u Państwa dziecka. Więc TAK.

5. CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE?
W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji. Przedział medyczny Dentobusu jest codziennie ozonowany.

6. CO DALEJ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA?
NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).
Wzięcie udziału w przeglądzie jest dobrowolne i nie narzuca w żaden sposób kontynuacji, wyboru lekarza czy też metod i finansowania leczenia.

Więcej informacji o nas na: www.directmedic.pl.


Do pobrania:***
***

UWAGA NOWY ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSÓW


Informujemy, że od 09.10.2023 będzie obowiązywał nowy rozkład jazdy autobusów. Rozkład znajduje się w zakładce >>Dla rodziców->Dojazdy->Rozkład jazdy autobusów<< prosimy się z nim zapoznać.***

UWAGA
RODZICE /OPIEKUNOWIE PRAWNI
OBOWIĄZUJĄCE RZECZY W PRZEDSZKOLU OD 01.09.2023r.


Wszystkie dzieci muszą mieć: plecak, obuwie zmienne, ręcznik, butelkę z napojem oraz ubrania na zmianę (majtki, skarpetki, koszulka, spodenki) – wszystko podpisane.

Dodatkowo dzieci leżakujące (tj. 3 i 4 letnie)  muszą mieć: poduszkę, kocyk, prześcieradło na gumce w rozmiarze ok. 140cm/60cm oraz podkład higieniczny w rozmiarze ok. 90cm/60cm – wszystko podpisane i włożone w 1 dużą torbę.

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYPRAWKI

Rodzice/opiekunowie informacje dotyczące wyprawki – zakupu rzeczy potrzebnych w przedszkolu uzyskają na pierwszym zebraniu z wychowawcą grupy, które odbędzie się w wyznaczonym przez nauczyciela terminie.***

Drodzy Rodzice! Drodzy Opiekunowie Prawni!
Zgoda na przyjęcie tabletek z jodkiem potasu


Drodzy rodzice/opiekunowie prawni proszę zapoznać się z INFORMACJĄ o tabletkach z jodkiem potasu (z instrukcji użytkowania) oraz DEKLARACJĄ ZGODY.

Informacja do wglądu:

Deklaracja zgody do pobrania:***TERRORYZM – STOPNIE ALARMOWE


Procedury wprowadzania stopni alarmowych i stopni alarmowych CRP. Czytaj więcej...


Wróć do spisu treści